“UKS Judo Kraków” został zarejestrowany 8 czerwca 2012 roku w ewidencji uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa, pod numerem UKS/215. Zebranie założycielskie odbyło się 3 czerwca w Krakowie i wzięło w nim udział 15 osób. Obrady założycielskie otworzył pomysłodawca idei utworzenia nowego Klubu Judo –  Artur Kłys – wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca wielu medali na turniejach krajowych i zagranicznych, Reprezentant Polski w latach 1999 – 2010, obecnie trener najlepszej polskiej judoczki – Katarzyny Kłys. To właśnie Kasia była głównym kołem napędowym projektu budowania nowego Klubu. Jej bogata kariera sportowa – medale Mistrzostw Świata i Europy oraz fakt bycia dwukrotną olimpijką przyciągały uwagę najmłodszych adeptów judo oraz Ich rodziców. Odłożone dzięki sukcesom sportowym pary – Kasia-Artur środki finansowe, poparte kredytem pozwoliły na zakup maty i sprzętu niezbędnego do uruchomienia działalności Klubu. Wielki wkład w powstanie i rozwój UKS Judo Kraków miał przyjaciel „Kłysów”, a przy okazji bardzo dobry Judoka – Antoni Maciołowski.

Od rejestracji Klubu do pierwszego treningu minęły jednak trzy miesiące. W tym czasie Kasia i Artur przygotowywali się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Po powrocie z Anglii przez resztę sierpnia i początek września wspólnie z Antkiem w strojach olimpijskich promowali swoje przedsięwzięcie w różnych częściach Krakowa i przygotowywali sale pod pierwszy trening.

Inauguracja miała miejsce 16 września 2012 roku na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Brzeziu. Trening prowadzili Kasia z Arturem, a uczestniczyli w nim Piotruś i Franek. Ten drugi trenuje z nami do dzisiaj i jest jednym z bardziej wybijających się małych Judoków;)

Aktualnie zajęcia prowadzone są w 5-ciu salach i 4-ech przedszkolach. Na treningi Funny Judo, Judo oraz Judo dla Dorosłych przychodzi łącznie ponad 300 osób. To najlepsze potwierdzenie słuszności całej idei utworzenia nowego Klubu Judo.

Głównym celem założycieli była chęć zarażenia najmłodszych czymś, co potocznie nazywa się: “SPORT”. Bo też uważamy, że nie ma lepszej drogi na wychowanie oraz miłe i zdrowe spędzanie wolnego czasu. Drugi cel to spełnienie marzeń o wyszkoleniu przyszłego Mistrza, który rozpoczynając przygodę ze sportem w UKS Judo Kraków będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich, gdzie sięgnie po wymarzony złoty medal;););)

„UKS Judo Kraków” ma już trzy lata. I tak jak każdy sportowiec, tak i my organizując działalność Klubu pracujemy nad sobą i rozwijamy się. Robimy to dla Was, by każdy kto przekroczy próg naszego Klubu wyszedł z Niego uśmiechnięty i szybko do nas wrócił…

Dziękujemy wszystkim założycielom Klubu, osobom które przyczyniły się i wciąż przyczyniają do naszego rozwoju. Dziękujemy Dzieciakom, Rodzicom i wszystkim którzy tworzą Społeczność o nazwie „UKS Judo Kraków”.

„Judo to nie tylko sztuka walki, lecz podstawowa zasada ludzkiego zachowania. Jest błędem sądzić, że judo kończy się na macie”

Kategorie: O klubie